Sunday, August 5, 2007

The Ranch နဲ႔ ၂လျပည့္ အမွတ္တရပြဲ

ညေန ကၽြန္ေတာ္တို႔ ေတာင္ႀကီးခ်ယ္ရီေျမ ၀ိုင္းေတာ္သားေတြ ၂လျပည့္ အမွတ္တရ ပြဲေလးလုပ္ဖို႔ The Ranch ဆိုတဲ့ ဆိုင္ေလးကို ေရြးျဖစ္ခဲ့ပါတယ္။

စံုျဖစ္ခဲ့တဲ့ သူေတြကေတာ့ ကိုေဇယ်ာ၊ ကိုေအာင္မိန္း၊ ကိုေက်ာ္စြာ၊ ကိုခ်မ္း (KC)၊ ကိုရဲျမန္မာ၊ ၅ေယာက္ပါ။ ကၽြန္ေတာ္ပါ ပါမယ္ဆိုရင္ေတာ့ အားလံုးေပါင္း (၆)ေယာက္ပါ။ ရွိတဲ့ Author ၂၁ေယာက္မွာ ၆ေယာက္ပဲ စံုျဖစ္တာကိုေတာ့ အားမရပါဘူး။ က်န္တဲ့ သူေတြမ်ား လာဦးမလားလို႔ ေမွ်ာ္ေသာ္လည္း ဘယ္သူမွ မလာပါ။ ဒါနဲ႔ပဲ ကၽြန္ေတာ္တို႔ ၆ေယာက္ မွာလိုက္၊ စားလိုက္၊ စကားေျပာလိုက္၊ ေသာက္လိုက္နဲ႔ အခ်ိန္ေတြ ကုန္မွန္းမသိ ကုန္ခဲ့ၾကပါတယ္။ ကၽြန္ေတာ္တို႔ တေတြ ေတာင္ႀကီးခ်ယ္ရီအေၾကာင္း ေတာင္ေရာက္ေျမာက္ေရာက္ ေျပာလိုက္၊ author ေတြ အေၾကာင္း ဟိုေရာက္ဒီေရာက္ ေျပာလိုက္၊ ေထြရာေလးပါးအေၾကာင္းေတြ ေလွ်ာက္ေျပာလိုက္နဲ႔ ေလလဲ ေတာ္ေတာ္ ကုန္ခဲ့ ၾကေသးတယ္။

The Ranch ဆိုတဲ့ ဆိုင္ကေတာ့ ေတာင္ႀကီးၿမိဳ႕ရဲ နာမည္ႀကီး၊ လူသိမ်ားတဲ့ ဆိုင္တစ္ဆိုင္ပါ။ အစားအေသာက္ စံုလင္ၿပီး၊ Unplugged Show ေလးေတြလဲ ညတိုင္း ရွိတဲ့ ဆိုင္တစ္ဆိုင္ပါ။

ဆိုင္အျပင္ဘက္ အျခမ္းကိုေတာ့ အစားအစာနဲ႔ ေဖာ္ရည္မ်ိဳးစံု ေသာက္တဲ့ စားေသာက္ခန္း သီးသန္႔ စီစဥ္ထား ပါတယ္။ အတြင္းဘက္ကိုေတာ့ Unplugged KTV & Bar ဆိုၿပီးေတာ့ ပံုစံ တစ္မ်ိဳးနဲ႔ ဖြဲ႔စည္းထား ပါတယ္။ Unplugged ကေတာ့ The Ranch ရဲ့ ပင္တုိင္ Guitarist ေတြ၊ အဆိုေတာ္ေတြ တီးခတ္သီဆိုတဲ့ ေနရာေလးပါ။ သီးခ်င္း ေအးေအးေလးေတြပဲ ဆိုတာမ်ားပါတယ္။

အဲ့ဒီ Unplugged နဲ႔ Bar ရွိတဲ့ ေနရာကေတာ့ အလင္းမွိန္မွိန္ေလးကိုပဲ ကစားထားတာ ေတြ႔ရပါတယ္။ ပန္းခ်ီကား ဆန္းဆန္းေတြကို Lighting သံုးၿပီး လွေနေအာင္ လုပ္ထားပါတယ္။ KTV ကလဲ Karaoke ဆိုဖို႔ သီးသန္႔ အခန္းေတြ ျဖစ္ၿပီး၊ သပ္သပ္ရပ္ရပ္လဲ ရွိပါတယ္။

Unplugged ေနရာနားမွာေတာ့ Projector နဲ႔ ရုပ္သံ အစီအစဥ္ေတြရွိျပပါတယ္။ ေဘာလံုးပြဲ ႀကိဳက္တဲ့ ေတာင္ႀကီးသားေတြကေတာ့ The Ranch မွာလာၿပီး၊ သီခ်င္းနားေထာင္လိုက္၊ ေဘာပြဲၾကည့္လိုက္နဲ႔ အစဥ္ေျပတဲ့ ေနရာျဖစ္ပါတယ္။ ကၽြန္ေတာ္တို႔ လဲ ManU Vs Chelsea: The FA Community Shield ပြဲရွိတာနဲ႔ ၾကည့္ျဖစ္ခဲ့ပါ ေသးတယ္။ လူေတြလဲ ေတာ္ေတာ္ျပည့္ ေနပါတယ္။

ကၽြန္ေတာ္တို႔ ကေတာ့ သီခ်င္းေလး နားေထာင္ၿပီး စကားေျပာဖို႔၊ စားလို႔ ေသာက္လို႔ ရဖို႔ Unplugged ရွိတဲ့ အတြင္းဘက္မွာပဲ သြားထိုင္ျဖစ္ခဲ့ပါတယ္။

ဒီလမ္းေလးက သြားခဲ့ရတာပါ။

ကၽြန္ေတာ္တို႔ အစက Virtual Tour လုပ္ဖို႔ စီစဥ္ထားေပမဲ့လဲ အခန္း Lighting က Camera အတြက္ အရမ္းမွိန္ေနၿပီး၊ Flash ဖြင့္ၿပီး ရိုက္ဖို႔ ကလဲ အျခားလူေတြ ကို အားနာတာနဲ႔ ဓါတ္ပံုေတြ ေကာင္းေကာင္း မရုိက္ျဖစ္ခဲ့ပါဘူး။ အဲ့ဒါေၾကာင့္ VT ေလး လုပ္လုိ႔ မရဘူးျဖစ္သြားပါတယ္။

သီးခ်င္းေအးေအးေလးေတြ တီး၊ ဆိုေနၾကတဲ့ Unplugged ေနရာေလးပါ။

ေထြေထြထူးထူးလဲ မမွာစားျဖစ္ခဲ့ၾကပါဘူး။ ဆိုင္မွာ နာမည္ႀကီးတဲ့ ေၾကးအိုး၊ ေနာက္ၿပီး အာလူးေၾကာ္နဲ႔ အေအး။

Flash ဖြင့္ၿပီး ရိုက္လိုက္တာပါ။ ခဏခဏ Flash နဲ႔ ရိုက္ရင္ ဆိုတဲ့ သူေတြလဲ အာရံုျပတ္မွာ ဆိုးတာနဲ႔ တစ္ခါ၊ ႏွစ္ခါေလာက္ပဲ Flash နဲ႔ ရိုက္ျဖစ္ခဲ့ပါတယ္။

အတီးသမားေတြကေတာ့ ေတာင္ႀကီးၿမိဳ႕ရဲ့ နာမည္ႀကီးေတြပါ။ ေတာင္ႀကီး ဂီတ ေလာကမွာ မသိသူ မရွိေလာက္တဲ့ သူေတြပါပဲ။ ဘယ္အစြန္က ကို ပါသဲ(တဲ)၊ အလယ္က ကို မ်ိဳးမင္းသန္႔ နဲ႔ နံရံနားက ကိုBoy တို႔ပါ။ ည ၉နာရီခြဲေရာက္မွပဲ ကၽြန္ေတာ္တို႔ တေတြ လမ္းခြဲျဖစ္ခဲ့ ၾကပါတယ္။

ဒီေလာက္ဆိုရင္ေတာ့ ေတာင္ႀကီးခ်ယ္ရီေျမ ၂လျပည့္ပြဲေလးကို ေက်နပ္လိမ့္မယ္လို႔ ထင္ပါတယ္။ ေနာက္ တစ္ခါဆိုရင္ေတာ့ Author ေတြလဲ ဒီထက္စံုစံုလင္လင္နဲ႔ ဓါတ္ပံုေတြလဲ ၿမိဳင္ၿမိဳင္စိုင္စိုင္ ျဖစ္နိဳင္လိမ့္မယ္လို႔ ေမွ်ာ္ေတြးရင္း ဒီမွ်နဲ႔ ပဲ အဆံုးသတ္လိုက္ပါတယ္။

7 comments:

ေဇယ်ာ said...

ဘယ္အစြန္က ဂစ္တာသမားက ကုိပါသဲ ျဖစ္ပါတယ္ခင္ဗ်ား

xumeiqing said...

15121meiqing
oakley sunglasses wholesale
retro jordans
ugg boots outlet
ray ban sunglasses outlet
uggs sale
ugg boots on sale
canada goose outlet
hollister uk
giuseppe zanotti sneakers
canada goose
cheap nfl jerseys
cheap uggs
coach outlet online
longchamp outlet
fitflops sale clearance
air jordan retro
polo ralph lauren outlet
michael kors outlet online
jordans
ugg boots clearance
air max 95
michael kors uk
ray ban sunglasses
christian louboutin outlet
coach factory outlet
nike roshe run
christian louboutin
coach outlet store online
oakley sunglasses wholesale
jordans for sale

kate spade outlet said...

Kate Spade Outlet Toms Shoes Hermes Belt UGG Boots UGG Boots Outlet Louis Vuitton Outlet Louis Vuitton Store Outlet North Face Outlet Store North Face Outlet Store The North Face Outlet Louis Vuitton Outlet Louis Vuitton Handbags Louis Vuitton Outlet Timberland Boots Timberland Outlet Tory Burch Outlet Store Tory Burch Outlet Online Tory Burch Outlet Oakley Outlet
Michael Kors Outlet Ralph Lauren Outlet Gucci Factory Outlet Gucci Outlet Gucci Handbags Cheap Ray Ban Sunglasses North Face Jackets Prada Outlet Burberry Outlet Hollister Clothing Ferragamo Shoes Tiffany Jewelry Tiffany Outlet NFL Jerseys Cheap Jordans Oakley Outlet North Face Outlet

Cran Kate said...

Michael Kors Outlet Coach Factory Outlet Coach Outlet Online Coach Purses Kate Spade Outlet Toms Shoes North Face Outlet Coach Outlet North Face Jackets Oakley Sunglasses Toms Outlet North Face Outlet Nike Outlet Nike Hoodies Tory Burch Flats Marc Jacobs Handbags Jimmy Choo Shoes Jimmy Choos True Religion Outlet ED Hardy Outlet
Burberry Belt Tory Burch Boots Louis Vuitton Belt Ferragamo Belt Marc Jacobs Handbags Lululemon Outlet Christian Louboutin Shoes True Religion Outlet Tommy Hilfiger Outlet
Michael Kors Outlet Coach Outlet Red Bottoms Kevin Durant Shoes New Balance Outlet Adidas Outlet Coach Outlet Online Stephen Curry Jersey Vans Outlet Ralph Lauren Outlet

eric yao said...

Coach Outlet http://www.coachstoreoutlet.us.org

Christian Louboutin Shoes http://www.christianlouboutinshoe.eu.com

Valentino Shoes http://www.valentinoshoes.eu.com

Michael Kors Outlet http://www.michaelkorsoutlet.us.org

Coach Factory Outlet http://www.coachfactoryoutlet.us.org

Coach Outlet Online http://www.coachoutletonlinestore.us.org

Coach Purses http://www.coachpurse.us.com

Kate Spade Outlet http://www.katespadefactoryoutlet.us.com

Toms Shoes http://www.toms-shoes.name

Hermes Belts http://www.hermesbelts.us.org

Louis Vuitton http://www.louisvuitton-outletstores.us.com

Fendi Handbags http://www.fendibelt.us.com

Giuseppe Shoes http://www.giuseppezanotti.eu.com

Michael Kors Outlet http://www.michael-kors-outlet.us.com

Stephen Curry Shoes http://www.stephencurryshoes.us.com

Salomon Shoes http://www.salomonshoes.eu.com

North Face Outlet http://www.northfacesoutlet.in.net

Coach Outlet http://www.outletcoach.in.net

North Face Outlet http://www.northfacesoutlet.us.com

Burberry Outlet http://www.burberryoutletstore.us.org

North Face Outlet http://www.north-faceoutlets.in.net

North Face Jackets http://www.outletnorthface.in.net

Skechers Shoes http://www.skechersshoes.us.com

Toms Outlethttp://www.tomsoutletstore.us.org

North Face Outlet http://www.northfacestoreoutlet.us.org

Nike Air Max http://www.nikeoutlet.us.org

Nike Hoodies http://www.nikehoodies.us.com

Marc Jacobs Handbags http://www.marcjacobshandbags.name

Marc Jacobs Outlet http://www.marcjacobsoutletstore.us.com

Jimmy Choo Shoes http://www.jimmy-chooshoes.us.com

Jimmy Choos http://www.jimmychoos.in.net

Burberry Belt http://www.burberrybelt.us.com

Louis Vuitton Belt http://www.louisvuitton-belt.com

Salvatore Ferragamo http://www.ferragamo-belt.us.com

Marc Jacobs Handbags http://marcjacobshandbagsoutlet.blog.com

Lululemon Outlet http://www.lululemonsoutlet.us.com

True Religion Outlet http://www.truereligion-outlets.in.net

Tommy Hilfiger http://www.tommyhilfigeroutlet.us.com

Michael Kors Outlet http://www.outletmichaelkors.eu.com

Coach Outlet http://www.outletcoach.eu.com

Red Bottoms http://www.redbottom.in.net

Kevin Durant Shoes http://www.kevindurantshoes.us.org

New Balance Outlet http://www.newbalanceoutlet.in.net

Adidas Outlet http://www.adidasoutlet.in.net

Coach Outlet Online http://www.coachoutlet-online.eu.com

Stephen Curry Jersey http://www.stephencurryjersey.us.com

Vans Outlet http://www.vansoutlet.us.com

Ralph Lauren Outlet http://www.ralphlauren-outletstore.in.net

True Religion Outlet http://www.true-religionoutlets.in.net

ED Hardy Outlet http://www.edhardyoutlet.in.net

North Face Outlet http://www.northfaceoutlet.eu.com

UGG Outlet http://www.uggoutlet.us.org

UGG Outlet http://www.outletugg.in.net

North Face Outlet http://www.northface--outlet.us.com

Ugg Boots Sale http://www.uggbootssale.in.net

UGGS For Women http://www.uggsforwomen.us.com

Skechers Go Walk http://www.skechersgowalk.us.com

Adidas Yeezy Boost http://www.adidasyeezyboost.in.net

Adidas Yeezy http://www.adidasyeezy.us.com

Adidas NMD http://www.adidas-nmd.us.org

Coach Outlet http://www.coachoutletinc.us.com

Unknown said...

michael kors handbags outlet the
abercrombie and fitch identifying
fitflops sale clearance ARE
cheap nike shoes sale movie
moncler jackets found
jordan shoes book
golden state warriors jerseys with
michael kors handbags wholesale graders
nhl jerseys treat!
cheap nfl jerseys It's

Unknown said...

steelers jerseys
nike blazer pas cher
nike outlet store
cheap michael kors handbags
nike huarache
hugo boss sale
dolce and gabbana outlet
ecco
nike trainers uk
giants jersey