Tuesday, April 15, 2008

သႀကၤန္ခ်ိန္ခါ ေတာင္ႀကီးမွာ (၂)



ဓာတ္ပံုေတြကို တက္နိဳင္သမွ် ႀကိဳးစားရိုက္ၿပီး.. စိတ္ရွည္ရွည္နဲ႔ တင္ေပးလိုက္ပါတယ္.. ဒီႏွစ္ ေတာင္ႀကီး သႀကၤန္မွာ မပါ၀င္လိုက္ရသူမ်ားအတြက္ အမွတ္တရပါ..


ဒီႏွစ္ ေတာင္ႀကီးသႀကၤန္က ေတာ္ေတာ္ေလးကို ေပ်ာ္ဖို႔ေကာင္းပါတယ္.. ရန္ကုန္ၿမိဳ႕လိုမ်ိဳး ေဟာ့ေဟာ့ ရမ္းရမ္းလဲ မပ်က္စီးေသးဘူး.. ေရပတ္ခံထြက္လို႔လဲ ေကာင္းတယ္.. ေတာင္ႀကီးသားေတြအားလံုးလဲ စည္းကမ္းရွိရွိနဲ႔ ေပ်ာ္ပါးၾကတယ္.. အဲ့ဒါေၾကာင့္ပဲ သႀကၤန္ကို လူေပါင္းစံု၊ အသက္ရြယ္ေပါင္းစံု ပါ၀င္ဆင္ႏႊဲၿပီး စည္ကားေနတာပဲ ျဖစ္မယ္လို႔ ကၽြန္ေတာ္ထင္တယ္.. ေနာက္ၿပီး.. ဒီႏွစ္ သႀကၤန္မွာ အဆိုေတာ္ေတြ အမ်ားဆံုးလာတာ ေတာင္ႀကီးပဲလို႔ ေျပာသံလဲ ၾကားမိတယ္.. အားလံုးကို ကၽြန္ေတာ္လဲ မမွတ္မိေတာ့ဘူး.. ေတာ္ေတာ္ေတာ့မ်ားတယ္.. (မွတ္မိသေလာက္.. ေဇာ္၀င္းထြဋ္၊ စည္သူလြင္၊ ေဇာ္ပိုင္၊ ေနာေနာ္၊ ေအာင္ရင္၊ ဟန္ထြန္း၊ ဗိုလ္ျဖဴ၊ အယ္စိုင္းဇီ၊ ေမစံပယ္ညို၊ ေရဗက္ကာ၊ ၀ိုင္းစုခိုင္သိန္း၊ ရတနာမိုင္၊ မီကီကိုး)

အမ်ိဳးသား အဆိုေတာ္ေတြေရာ.. အမ်ိဳးသမီး အတိုေတာ္ (အေတာ္တို အဲေလ ေယာင္လို႔ :) ) ေတြလဲ ေတာ္ေတာ္လာၾကတယ္.. ဂီတပိုးေကာင္းတဲ့ ေတာင္ႀကီးသားအဆိုေတာ္ ေတြနဲ႔ ေပါင္းလိုက္ေတာ့ ဒီႏွစ္သႀကၤန္ႀကီးက ၿမဴးလို႔ ႀကြလို႔ ေကာင္းေနေတာ့တာေပါ့..

ရဲျမန္မာ

8 comments:

ေနလင္း said...

အခုမွပဲ ကုိရဲရဲ႕ လက္ရာေကာင္းေတြကုိ ျပန္ျမင္ရေတာ့တယ္...သႀကၤန္အလြမ္းေျပသြားျပီဗ်ိဳ႕ ..ေနာက္ထပ္ေလးေတြကုိ ေမွ်ာ္လင့္ေနတယ္ဗ်ိဳ႕...

Minko Chen said...

louis vuitton handbags
juicy couture tracksuit
hollister clothing
pittsburgh steelers
seattle seahawks
belstaff outlet
michael kors handbags outlet
michael kors outlet online
canada goose outelt
prada sneakers
mlb jerseys
adidas wings shoes
polo shirts
michael kors uk
mulberry outlet store
cheap ugg boots
ysl outlet
nobis jacket
ed hardy clothing
chicago bulls
1112minko

xumeiqing said...

15219meiqing
ugg boots outlet
michael kors outlet
the north face
coach outlet
michael kors outlet
michael kors handbags
ugg outlet store
michael kors handbags
louis vuitton handbags
coach outlet online
fake oakleys
kevin durant shoes
jordan concords
tory burch outlet
cheap jordans
ugg boots
gucci shoes
coach outlet online
adidas originals
coach outlet
hollister kids
ugg outlet
ralph lauren polo
ralph lauren sale
toms
canada goose jackets
ugg slippers
louis vuitton handbags
instyler curling iron
ugg outlet

kate spade outlet said...

Kate Spade Outlet Toms Shoes Hermes Belt UGG Boots UGG Boots Outlet Louis Vuitton Outlet Louis Vuitton Store Outlet North Face Outlet Store North Face Outlet Store The North Face Outlet Louis Vuitton Outlet Louis Vuitton Handbags Louis Vuitton Outlet Timberland Boots Timberland Outlet Tory Burch Outlet Store Tory Burch Outlet Online Tory Burch Outlet Oakley Outlet
Michael Kors Outlet Ralph Lauren Outlet Gucci Factory Outlet Gucci Outlet Gucci Handbags Cheap Ray Ban Sunglasses North Face Jackets Prada Outlet Burberry Outlet Hollister Clothing Ferragamo Shoes Tiffany Jewelry Tiffany Outlet NFL Jerseys Cheap Jordans Oakley Outlet North Face Outlet

Cran Jane said...

Michael Kors Outlet Coach Factory Outlet Coach Outlet Online Coach Purses Kate Spade Outlet Toms Shoes North Face Outlet Coach Outlet North Face Jackets Oakley Sunglasses Toms Outlet North Face Outlet Nike Outlet Nike Hoodies Tory Burch Flats Marc Jacobs Handbags Jimmy Choo Shoes Jimmy Choos True Religion Outlet ED Hardy Outlet
Burberry Belt Tory Burch Boots Louis Vuitton Belt Ferragamo Belt Marc Jacobs Handbags Lululemon Outlet Christian Louboutin Shoes True Religion Outlet Tommy Hilfiger Outlet
Michael Kors Outlet Coach Outlet Red Bottoms Kevin Durant Shoes New Balance Outlet Adidas Outlet Coach Outlet Online Stephen Curry Jersey Vans Outlet Ralph Lauren Outlet

eric yao said...

Coach Outlet http://www.coachstoreoutlet.us.org

Christian Louboutin Shoes http://www.christianlouboutinshoe.eu.com

Valentino Shoes http://www.valentinoshoes.eu.com

Michael Kors Outlet http://www.michaelkorsoutlet.us.org

Coach Factory Outlet http://www.coachfactoryoutlet.us.org

Coach Outlet Online http://www.coachoutletonlinestore.us.org

Coach Purses http://www.coachpurse.us.com

Kate Spade Outlet http://www.katespadefactoryoutlet.us.com

Toms Shoes http://www.toms-shoes.name

Hermes Belts http://www.hermesbelts.us.org

Louis Vuitton http://www.louisvuitton-outletstores.us.com

Fendi Handbags http://www.fendibelt.us.com

Giuseppe Shoes http://www.giuseppezanotti.eu.com

Michael Kors Outlet http://www.michael-kors-outlet.us.com

Stephen Curry Shoes http://www.stephencurryshoes.us.com

Salomon Shoes http://www.salomonshoes.eu.com

North Face Outlet http://www.northfacesoutlet.in.net

Coach Outlet http://www.outletcoach.in.net

North Face Outlet http://www.northfacesoutlet.us.com

Burberry Outlet http://www.burberryoutletstore.us.org

North Face Outlet http://www.north-faceoutlets.in.net

North Face Jackets http://www.outletnorthface.in.net

Skechers Shoes http://www.skechersshoes.us.com

Toms Outlethttp://www.tomsoutletstore.us.org

North Face Outlet http://www.northfacestoreoutlet.us.org

Nike Air Max http://www.nikeoutlet.us.org

Nike Hoodies http://www.nikehoodies.us.com

Marc Jacobs Handbags http://www.marcjacobshandbags.name

Marc Jacobs Outlet http://www.marcjacobsoutletstore.us.com

Jimmy Choo Shoes http://www.jimmy-chooshoes.us.com

Jimmy Choos http://www.jimmychoos.in.net

Burberry Belt http://www.burberrybelt.us.com

Louis Vuitton Belt http://www.louisvuitton-belt.com

Salvatore Ferragamo http://www.ferragamo-belt.us.com

Marc Jacobs Handbags http://marcjacobshandbagsoutlet.blog.com

Lululemon Outlet http://www.lululemonsoutlet.us.com

True Religion Outlet http://www.truereligion-outlets.in.net

Tommy Hilfiger http://www.tommyhilfigeroutlet.us.com

Michael Kors Outlet http://www.outletmichaelkors.eu.com

Coach Outlet http://www.outletcoach.eu.com

Red Bottoms http://www.redbottom.in.net

Kevin Durant Shoes http://www.kevindurantshoes.us.org

New Balance Outlet http://www.newbalanceoutlet.in.net

Adidas Outlet http://www.adidasoutlet.in.net

Coach Outlet Online http://www.coachoutlet-online.eu.com

Stephen Curry Jersey http://www.stephencurryjersey.us.com

Vans Outlet http://www.vansoutlet.us.com

Ralph Lauren Outlet http://www.ralphlauren-outletstore.in.net

True Religion Outlet http://www.true-religionoutlets.in.net

ED Hardy Outlet http://www.edhardyoutlet.in.net

North Face Outlet http://www.northfaceoutlet.eu.com

UGG Outlet http://www.uggoutlet.us.org

UGG Outlet http://www.outletugg.in.net

North Face Outlet http://www.northface--outlet.us.com

Ugg Boots Sale http://www.uggbootssale.in.net

UGGS For Women http://www.uggsforwomen.us.com

Skechers Go Walk http://www.skechersgowalk.us.com

Adidas Yeezy Boost http://www.adidasyeezyboost.in.net

Adidas Yeezy http://www.adidasyeezy.us.com

Adidas NMD http://www.adidas-nmd.us.org

Coach Outlet http://www.coachoutletinc.us.com

John Stevenson said...

Cheap Timberland Boots

Timberland Boots

Cheap Timberland

Timberland Outlet

Timberland UK



Authentic Prada Trainers

Authentic Prada

Prada For Sale

Authentic Prada UK

Cheap Prada



Cheap Prada Trainers

Cheap Prada Sale

Men Prada Shoes

Prada UK

Cheap Prada Shoes




Cheap Air Jordan Trainers

Cheap Air Jordan

Air Jordan Trainers

Air Jordan UK

Nike Air Jordan




Cheap Air Jordan Shoes

Cheap Air Jordan Online

Air Jordan Shoes

Air Jordan Sale

Air Jordan

Unknown said...

michael kors handbags up
michael kors handbags weekly
nike blazer almost
michael kors handbags so
yeezy boost 350 have
under armour shoes back
mont blanc pens outlet around
adidas nmd r1 Then,
cincinnati bengals jerseys stuffed
michael kors handbags the